„Walka Kurdów o niepodległość i problemy Bliskiego Wschodu" - audycjia Radia Kołobrzeg z udziałem korespondenta wojennego Witolda Repetowicza, eksperta spraw międzynarodowych.  

 

 

Witold Repetowcz jest autorem licznych artykułów dot. w szczególności Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Centralnej, a także publikacji naukowej „Międzynarodowa jurysdykcja karna – szansą dla Afryki?" (Studia Międzynarodowe, Kwartalnik I/2004, Wydział Stosunków Międzynarodowych, Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu).

W 2010 W. Repetowicz prowadził wykłady na Universite Panafricaine de la Paix w Uvirze, prowincja Kivu Sud w Demokratycznej Republice Kongo. Jest też autorem licznych reportaży z regionów objętych konfliktami zbrojnymi. Publikacje w: "Rzeczpospolitej", "Tygodniku Powszechnym", "Polska The Times" i na portalu "Defence24.pl", a także artykułów podróżniczych publikowanych w "Poznaj Świat". Jest autorem analiz międzynarodowych sporządzanych m.in. dla Instytutu Kościuszki. Był prelegentem na seminarium „Walka Kurdów z Państwem Islamskim" zorganizowanym przez Koło Naukowe Sił i Służb Specjalnych Akademii Obrony (nota na podstawie biogramu www.goldenline.pl) .

Spotkanie odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury, ulica Solna 1 w Kołobrzegu, dnia 20 lutego (sobota) o godz.15.30 w Sali Teatralnej. Spotkanie swoim patronatem objął prezydent miasta Janusz Gromek.

Poszczególne części debaty prowadzić będą Bogusław Marek, Piotr Rybczyński (Radio Kołobrzeg) oraz Robert Dziemba (Miastokolobrzeg.pl)

Zapraszamy do obecności i zadawania pytań. 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn