„Morka” to warsztaty satyry i karykatury w Ustroniu Morskim, spotkanie najlepszych polskich karykaturzystów. W niedzielny wieczór, 1 lipca przed GOKiem otwarto XV już edycję tego wydarzenia. Zgodnie z tradycją, wójt gminy Jerzy Kołakowski przekazał na ręce rysowników – symboliczny klucz do bram Ustronia Morskiego i to oni przez cały tydzień będą rządzić w gminie.
Z okazji jubileuszu osoby związane z "Morką" otrzymały pamiątkowe statuetki. Nastąpiło też uroczyste odsłonięcie krzesła „Satyry i Dobrego Humoru” z symboliczną czapką Stańczyka, na
którym każdy może wygodnie zasiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Imprezę uświetnił koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej "Arti Sentemo". 
Już za dwa dni, 4 lipca odbędzie się „Dzień Karykaturzysty” i ustanawianie bicia rekordu w rysowaniu karykatur na czas. W tym dniu nastąpi również oficjalne otwarcie sezonu w gminie Ustronie Morskie, połączone z wręczeniem ratownikom WOPR nowego skutera wodnego oraz Certyfikatu „Przyjazna plaża”. Wstęp na wszystkie imprezy z udziałem naszych gości jest otwarty i bezpłatny.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn