Nasze miasto odwiedził wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki. Profesor w towarzystwie lokalnych działaczy SLD spotkał się z dziennikarzami.
Zasiadający we frakcji socjalistów europoseł SLD Bogusław Liberadzki w styczniu tego roku został wybrany na stanowiska wiceprzewodniczącego PE. Profesor Bogusław Liberadzki w przeszłości pełnił funkcje m.in. ministra Transportu i Gospodarki Morskiej, i ta tematyka jest mu przez cały czas bliska. Jak mówił, Polska wciąż ma problem z wykorzystywaniem funduszy unijnych – absorpcja środków z obecnego budżetu wynosi zaledwie 7-8%. - Zła reputacja Polski w UE może wyrządzić wiele zła – tak Bogusław Liberadzki podsumował to, co działo się m.in. przed ponownym wyborem Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Nasz kraj może wiele stracić, znacznie odbije się to na finansach – mówił profesor.
 
Profesor Liberadzki wypowiadał się także o poprawie komunikacji Kołobrzegu, m.in. budowie drogi S6 czy planowanych inwestycjach kolejowych, które przybliżą nas do Europy. Jacek Kuś,  nie ukrywał, że spotkanie z wiceprzewodniczącym PE jest doskonałą okazją do omówienia strategii w wyborach samorządowych.
 
 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn