Dzisiaj zakończyły się w powiecie pierwsze etapy konkursów na dyrektorów szkół. Niespodzianek nie było. Kandydatem, którego zatwierdzić musi teraz zarząd powiatu i kuratorium w Zespole Szkół Morskich jest Lech Pieczyński, w Ognisku Pracy Pozaszkolnej - Mieczysław Szpak.  

Mieczysław Szpak był jedynym kandydatem ubiegającym się o stanowisko dyrektora OPP. Komisja uznała, że dalej może pełnić on sprawowaną przez do tej pory funkcję.
Ciekawiej było w przypadku Zespołu Szkół Morskich. Tu o kolejną kadencję zabiegał Lech Pieczyński, jego kontrkandydatką była Ewa Paśka - Koschel, która obecnie jest dyrektorem w Gimnazjum nr 3. Komisja postawiła jednak na dotychczasowego dyrektora.

Przypomnijmy to już kolejne i zarazem ostatnie konkursy na stanowiska dyrektorów w placówkach podległych powiatowi. Wczoraj taka samą procedurę przechodzili Zbigniew Stankiewicz z ZSEH I Katarzyna Karaźniewicz – Deczyńska z ZS im. H. Sienkiewicza.

Kandydatów wybranych przez komisję na najwyższe stanowiska w szkołach zatwierdzić musi jeszcze zarząd powiatu i kuratorium.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn