Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, nad morzem od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią wieczorem i w nocy.


Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali).
Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/pogoda/art/9382863,uwaga-w-nocy-i-nad-ranem-silny-wiatr-w-porywach-nawet-do-110-kmh-wideo,id,t.html
Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru IMGW-PIB szacuje na  90%. Najsilniejsze porywy wystąpią wieczorem i w nocy. Najmocniej powieje nad morzem. Synoptycy przewidują, że silny wiatr ustąpi w czwartek, 14 września, w godzinach porannych. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne." Zalecana jest ostrożność, a także śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze. 
 
 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn