Choć pieniądze wciąż są jeszcze zliczane, już mówi się o rekordowym 26. finale WOŚP. Zadeklarowana kwota przez nasz kołobrzeski sztab to ponad 122 tysiące złotych. Do tego dojdą jeszcze licytacje, bilon (5,2,1 gr), precjoza oraz waluta obca. 
W tym roku w Polsce i na całym świecie orkiestra grała dla najmłodszych. Zebrane pieniądze pomogą w leczeniu noworodków.  W Kołobrzegu przez całą niedzielę kwestowało niemal 180 wolontariuszy. 
Pomimo minusowej temperatury, ten dzień wyszedł wszystkim na zdrowie. Wiele działo się w okolicach ratusza, byli ratownicy wodni, POSP Tryton, grupy rekonstrukcyjne, motocykliści, spotkać można było też górala i górnika. Pieniądze w okolicy molo podczas wspólnej kąpieli zbierały również kołobrzeskie morsy. A na ulicy Mariackiej tradycyjnie grała Basia Biela i przyjaciele.
Przez cały dzień na scenie przy ratuszu prezentowały się kołobrzeskie zespoły wokalne i taneczne. Gwiazdą wieczoru był zespól RH+, a wielki finał czyli światełko do nieba, odbyło się w postaci pokazu fireshow.
Kołobrzeski sztab mieścił się w tym roku w miejskim ratuszu, gdzie do późnych godzin liczone były datki zebrane do puszek. Jak informuje sztab zebraliśmy 122 tys. 394 złotych. Ale to nie koniec. Na portalu Allegro Charytatywni  trwają jeszcze aukcje przedmiotów przekazanych przez mieszkańców Kołobrzegu, ostatnie z nich kończą się za kilka dni. Trzeba też policzyć groszowy bilon, waluty obce i biżuterię. W zeszłym roku Kołobrzeg zebrał ponad 134 tysiące. O tym, czy w tym roku uda się pobić zeszłoroczny rekord, dowiemy się wkrótce. 
 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn