W Szkoły Podstawowej nr 5 z okazji dnia Liczby Pi zorganizowano konkursy wśród uczniów klas czwartych. W każdej klasie uczniowie przygotowali plakaty o treści matematycznej oraz rebusy. W poniedziałek na lekcjach matematyki chętni uczniowie odpowiadali na czas z tabliczki mnożenia.


Najlepsi z nich  byli: 4a – Piotrek, Cyprian, Krystian 4b –Marcin, Marysia, Zuzia, Zosia, Marcel, 4c – Bartek, Wiktoria, Aniela, 4d – Klaudia, Wicia, Marika.
We wtorek, środę i czwartek na długich przerwach uczniowie rozwiązywali krzyżówki, skojarzenia matematyczne, gry - milionerzy, wyścig konny, karty wykorzystując przygotowane przez nauczyciela interaktywne moduły na aplikacji LearningApps.org. 
Uczestnicy miło spędzili czas na zabawie z matematyką, chętnie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania, gdzie mogli powtórzyć i utrwalić pojęcia matematyczne. Były to przyjazne spotkania, gdzie uczniowie świetnie się bawili. Dzień Liczby Pi to świetna okazja, aby pokazać uczniom i jednocześnie przekonać ich, że matematyką też można się pobawić.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn