Na ulicy Kamiennej przy przejściach dla pieszych od kilku dni działają sekundniki. Urządzenia zanotował Zachodniopomorski Zarządu Dróg Wojewódzkich.
 
 
 
 
 
 
Pomiarówki zamontowano przy dwóch przejściach dla pieszych na ulicy Kamiennej. Sekundniki odmierzają czas pozostały do zmiany świateł i w ten sposób przyczyniających się do poprawy płynności ruchu. Kierowcy czekający przed sygnalizatorami wiedzą, za ile sekund zapali się zielone światło i zawczasu mogą przygotować się do ruszenia z miejsca. Ci, którzy zbliżają się do sygnalizatora, otrzymują informację, która pozwala im podjąć decyzję, czy powinni zacząć hamować czy też zdążą spokojnie i bezpiecznie przejechać przez tzw. zebrę.
Sekundniki oddziałują  na sposób i technikę jazdy, więc mogą również wywierać pozytywny wpływ na środowisko, ze względu na zmniejszoną ilość zużytego paliwa, a tym samym niższą emisję CO2.

[hdvs videoid=5500]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: paulina@informacje.kolobrzeg.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn