Starostwo Powiatowe wygasiło pozwolenie na budowę, ale tę decyzję uchylił Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Na działce przy Reymonta i Rodziewiczówny znowu stoją namioty z ubraniami i wesołe miasteczko.


 
 
 
 
O bazarze w samym środku Uzdrowiska od lat robi się głośno z chwilą rozpoczęcia sezonu letniego. Działka przy Reymonta i Rodziewiczówny przez większą część roku świeci pustakami, a gdy tylko ruszają wakacje, rusza budowa namiotów i hangarów. W tym roku miało być jednak inaczej. W marcu 2018 roku Starostwo Powiatowe podjęło decyzję o wygaszeniu pozwolenia budowlanego na tej działce. - Wyszliśmy z tego założenia, że właściciel musi podjąć decyzję czy ma plac budowy czy targowisko - mówi starosta Tomasz Tamborski.
Ale właściciel odwołał się od decyzji starostwa o wygaszeniu pozwolenia na budowę na tej działce i zaskarżył ją do wojewody. - I Urząd Wojewódzki podjął decyzję, żeby naszą decyzję wygasić i uchylić całe postępowanie. Czyli to pierwotne pozwolenie budowlane jest znowu ważne, tam wysokość zabudowy może sięgać nawet 10-11 kondygnacji, i w dalszym ciągu prowadzony jest handel. O przyczyny takiego działania trzeba pytać wojewodę, nasza rola jako starostwa się zakończyła - komentuje T. Tamborski. 
Zwróciliśmy się do wojewody zachodniopomorskiego z pytaniem o przesłanki powodujące podjęcie takiej decyzji czyli uchylenie postanowień starostwa powiatowego w Kołobrzegu. Odpowiedź mamy poznać w środę.
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: paulina@informacje.kolobrzeg.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn