Znamy już powody uchylenia decyzji starostwa powiatowego dotyczącej placu przy Reymonta i Rodziewiczówny. Inwestor, w toku postępowania odwoławczego, udowodnił, że nie wystąpiła trzyletnia przerwa pomiędzy wykonywanymi robotami budowlanymi. Tym samym pozwolenie na budowę nie mogło wygasnąć – poinformował Urząd Wojewódzki w Szczecinie.
 
 
2 marca tego roku Starosta Kołobrzeski stwierdził wygaśnięcie decyzji o pozwoleniu na budowę dla inwestycji usytuowanej przy ul. Reymonta, Rodziewiczówny i Zdrojowej w Kołobrzegu.  Jak poinformował nas Urząd Wojewódzki zgodnie z art. 37 ust. 1 Ustawy Prawo budowlane, decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 3 lat od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata. W toku postępowania odwoławczego inwestor udowodnił, że nie wystąpiła 3-letnia przerwa pomiędzy wykonywanymi robotami budowlanymi – na podstawie obowiązujących przepisów Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki nie może ocenić intensywności prowadzonych robót. W związku z tym Wojewoda Zachodniopomorski 28 maja 2018r. uchylił decyzję starosty.
Jak informuje Urząd Wojewódzki, jednocześnie postępowanie w zakresie samowolnego użytkowania terenu (dot. bazaru) prowadzi Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kołobrzegu.
 
 
 
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: paulina@informacje.kolobrzeg.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn