Na działce przy ulicy Kościuszki, na której miał zostać wybudowany Pałac Zdrojowy, trwa porządkowanie terenu. Jak powiedział nam pełnomocnik właściciela, działka została wydzierżawiona organizatorom festiwalu Sunrise.
 
 
 
Wokół działki ustawiono płot, drzewa zostały zabezpieczone deskami, od kilku dni ciężarówki zwoziły tu żwir. Inwestor postanowił wydzierżawić teren organizatorom Sunrise. Ma tu powstać parking, cześć infrastruktury związanej z festiwalem, a nawet jakaś festiwalowa atrakcja.
Na zadrzewionej działce przy Kościuszki miał postać Pałac Zdrojowy, inwestor chciał jednak zmian w studium, bo jak mówił na jednym z posiedzeń Rady Miasta, może zabudować kupioną działkę jedynie w kilkunastu procentach, a nie jak zapisano w akcie notarialnym maksymalnie 25%. Dla radnych nie jest oczywistą kwestią czy popełniono błąd przy sprzedaży działki i jaka powinna być powierzchnia jej zabudowy, Rada Miasta nie uchwaliła więc zmian w studium - zwiększenia powierzchni działki przy Kościuszki przeznaczonej pod zabudowę, co więcej wycofała się z uchwały intencyjnej, która to zakładała, a właściciel terenu zamierza pozwać miasto do sądu. Jak powiedział nam pełnomocnik Marek Śmierzyński, proces ma ruszyć niezwłocznie.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: paulina@informacje.kolobrzeg.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn