Robert S. pochodzący z Kołobrzegu jest podejrzany m.in. o usiłowanie zabójstwa więcej niż jednej osoby. Śledztwo prowadzi Prokuratura Krajowa, a czynności w śledztwie wykonują Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie. 
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie wykonują czynności w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Krajową Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie, która prowadzona jest p-ko Robertowi S. podejrzanemu m.in. o usiłowanie zabójstwa. Postępowanie jest w toku, a mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Za taką zbrodnię grozi kara od lat 8, lub 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Sprawa ma swój początek w 2014 roku. W trakcie postępowania prowadzonego przez prokuratora dotyczącego grupy przestępczej o charakterze zbrojnym wyłonił się inny wątek. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie uzyskali informację dotyczące Roberta S. pochodzącego z Kołobrzegu, który prawdopodobnie dokonywał przestępstw p-ko życiu i zdrowiu m.in. zlecanie zabójstw dostarczania do ich wykonania broni czy materiału wybuchowego.
Mężczyzna ten od 2011 roku przebywał w zakładzie karnym w związku z popełnieniem innych przestępstw m.in. za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, posiadanie broni czy kierowanie gróźb pozbawienia życia. Za miesiąc miał zakończyć karę  i wyjść na wolność. Dzięki wnikliwej pracy policjantów podjęte z umorzenia zostały trzy postepowania przygotowawcze w tym dwa dotyczące usiłowania zbójstwa. Kryminalni pracując przy tej sprawie zabezpieczyli  broń palną, amunicję i materiały wybuchowe.  Zebrany został materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 9 zarzutów obejmujących lata 2005 - 2015.
Robert S. podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa więcej niż jednej osoby, podżegnanie do dwóch kolejnych zabójstw i pomocnico do dwóch usiłowań zabójstw podjętych na skutek tego podżegania. Ponadto Robertowi S. ogłoszono zarzuty nielegalnego posiadania materiałów i urządzeń wybuchowych oraz bronii i amunicji.
Na wniosek prokuratora wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Informacja: podkom. Mirosława Rudzińska, KWP w Szczecinie.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: paulina@informacje.kolobrzeg.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn