Z danych GUS wynika, że Powiat kołobrzeski znalazł się na trzecim miejscu według liczby udzielonych noclegów. Dane dotyczą ilości noclegów, jakie turyści wykupili w polskich miastach i powiatach w pierwszym półroczu tego roku, nie obejmują więc całego sezonu letniego.
 
 
 
 
 
W czołówce powiatów i miast na prawach powiatu, według liczby noclegów udzielonych w turystycznych obiektach noclegowych, znajdują się: Warszawa - 2 mln 979 tys. noclegów, Kraków - 2 mln 506 tys. noclegów oraz powiat kołobrzeski - 2 mln 104 tys. noclegów. Nasz region utrzymał swoją pozycję w stosunku do roku poprzedniego. Poza pierwszą trójką znalazły się: powiat tatrzański, Gdańsk, Świnoujście, Wrocław, Poznań, Łódź czy Sopot.
 
Patrząc na liczbę noclegów udzielonych w turystycznych obiektach noclegowych przez każde województwo w I półroczu 2018 roku,  turyści najchętniej wybierali na miejsce swojego pobytu woj. małopolskie -  6,4 mln noclegów, woj. zachodniopomorskie - 5,6 mln noclegów i woj. mazowieckie - 4,3 mln. 
 
 
Szczegółowe informacje Głównego Urzędu Statystycznego - zobacz

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn