Zima to czas kiedy dni są krótsze, często jest pochmurno , deszczowo lub mroźnie. W takich warunkach zwiększa się liczba zdarzeń drogowych, których przyczynami są m.in. nadmierna prędkość, dlatego policja apeluje o szczególną ostrożność do kierowców oraz pieszych.
W 2018 roku na drogach powiatu kołobrzeskiego doszło do 78 wypadków, najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Z tego powodu 3 osoby poniosły śmierć a 29 zostało rannych.
W porównaniu do lat ubiegłych gdzie w 2016 odnotowano łącznie 122 wypadki a w 2017 było ich 98 można powiedzieć, że znacząco poprawiło się bezpieczeństwo na Naszych drogach.
Wzmożone działania policji wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przyczyniły się do sukcesywnej eliminacji takich zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze. 
Narzędziem jakie skutecznie pomaga kołobrzeskim Policjantom Ogniwa Ruchu Drogowego jest pojazd BMW wyposażony w wideo rejestrator. 
Od Lipca ubiegłego roku Policjanci kontrolujący drogi powiatu kołobrzeskiego z wykorzystaniem powyższego pojazdu ujawnili 1293 wykroczenia z czego 645 to przekroczenia prędkości. Patrole wykonujący działania „wideo rejestratorem” zatrzymały 68 praw jazdy. Ujawniono 22 przestępstwa np. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zatrzymali 156 dowodów rejestracyjnych.
Prawo o Ruchu Drogowym nakłada obowiązek stosowania się do ograniczeń prędkości pomimo tego znaczna część kierujących zapomina o powyższych obowiązkach i łamie przepisy obowiązujące w ruchu drogowym zagrażając tym samym własnemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.
Wobec kierowców nie stosujących się do obowiązujących przepisów Ruchu Drogowego będą wyciągane ustawowe konsekwencje. Piraci drogowi powinni mieć się na baczności.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn