Od piątku 1 marca zostanie przeprowadzona deratyzacja wysepki oraz skarpy wokół stawu w Parku im. gen. Jana Dąbrowskiego przy ul. Bogusława X, na terenie Skweru im. kdmr S.Mieszkowskiego, Parku im. S. Żeromskiego oraz w pasie technicznym ul. Sułkowskiego wraz z przylegającym do drogi fragmentem Parku im. A. Fredry w Kołobrzegu.

Przez najbliższy miesiąc zwierzęta należy wyprowadzać pod kontrolą, bezwzględnie na smyczy. Nie należy dotykać preparatów gryzoniobójczych.

Wykonawcą zadania jest Zakład Deratyzacji Dezynfekcji i Dezynsekcji. Specjaliści już 1 marca br. przystąpią do realizacji pierwszego etapu prac, rozpoczynając od rozwieszenia odpowiednich informacji  na w/w terenach. 


Zgodnie z treścią § 24 Rozdziału 8 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg, przyjętego Uchwałą Nr XXXIX/600/18 Rady Miasta Kołobrzeg z dnia 30 stycznia 2018 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg (Dz.U. Województwa Zachodniopomorskiego z 13 marca 2018r, poz. 1199, właściciele nieruchomości zobowiązani są do przeprowadzania deratyzacji, co najmniej dwa razy w roku, obowiązkowo w marcu i październiku oraz każdorazowo w przypadku pojawienia się gryzoni na terenie nieruchomości. W myśl § 27 Rozdziału 8 Regulaminu, w przypadku terenów użyteczności publicznej obowiązek deratyzacji spoczywa na Gminie Miasto Kołobrzeg.
W budżecie miasta Kołobrzeg na rok 2019 zaplanowano, środki finansowe w kwocie 30 000 zł z przeznaczeniem na przeprowadzenie w miesiącach marzec i październik 2019r. 
Koszt realizacji umowy to 25 254,50 zł.
 
 
 
 
Photo by Matt Seymour on Unsplash
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn