Kołobrzeska policja poszukuje właściciela czworonoga, którego odratowano w lesie między Grzybowem a Dźwirzynem. Zwierzak był przywiązany linką do drzewa z kagańcem na pysku. Zwierzak był przywiązany linką do drzewa, z kagańcem na pysku czekał na pewną śmierć. Gdy został odnaleziony przez policję nie reagował ani na ludzkie głosy, ani na światła latarek. Był mocno wycieńczony, a na jego sierści wiodczna była czerwona substancja przypominająca krew. 
Znaleziony w lesie pies w typie owczarka przebywa aktualnie w schronisku. Może mieć ok. 10 lat lub więcej. Został przebadany przez weterynarza, czerwona substancja na jego sierści okazała się keczupem. - Przypuszczam, że miały go żywcem zjeść mrówki, spotkałem się już z takimi zachowaniami - mówi pan Janusz Smykowski, pracownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kołobrzegu. To pan Janusz zabrał psa do schroniska, pod jego okiem zwierzak powoli dochodzi do siebie i nabiera sił.
Owczarek nie posiadał czipa. Policja szuka teraz właściciela, który zgotował psu taki los. Za znęcanie się nad zwierzęciem sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci czekają również na sygnały od osób, które mogą pomóc w odnalezieniu właściciela. Informacje można przekazać osobiście na komendzie bądź telefonicznie pod numerami 997, 112 lub 94 35 33 511. 

 

 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: paulina@informacje.kolobrzeg.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn