W czwartek 8 czerwca starosta Tomasz Tamborski wraz z wicestarostą Heleną Rudzis-Gruchałą spotkali się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, którzy w ostatnim czasie odnosili sukcesy w konkursach, olimpiadach i mistrzostwach na arenie krajowej.
Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
 
- Bartosz SALWICZEK z klasy I d (matematyczno-fizyczno-informatyczna) – tytuł laureata LX Olimpiady Astronomicznej, za zajęcie VI miejsca; nauczyciel: dr Marek Muciek.
- Victoria REINIGER z klasy II b (biologiczno-chemiczna) – tytuł finalisty 40. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego; nauczyciel: dr Elżbieta Kazimierska.
- Katarzyna PIECYK z klasy II c (humanistyczno-językowej z elementami nauk społecznych) – tytuł laureata X Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”, za zajęcie II miejsca (dodatkowo: pamiątkowy medal od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego VIRTUTI MILITARI); nauczyciel: mgr Małgorzata Lipska.
- Bartosz OKOŃ z klasy I d (matematyczno-fizyczno-informatyczna) – tytuł laureata XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, za zajęcie jednego z trzech I miejsc; nauczyciel: mgr Joanna Nienałtowska.
- Julia ANTOLAK (I c), Arkadiusz JANOWSKI (III d), Tobiasz SMAL (III e), Maciej WĄCIOR (II e): I miejsce (złoty medal) w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Szachach Drużynowo Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej;
Indywidualnie: złoty medal: Julia Antolak i Tobiasz Smal, srebrny medal: Maciej Wącior. Nauczyciele: mgr Franciszek Barta/mgr Leszek Pytel.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn