Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki XX, Jubileuszowego, Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2018, przygotowanego przez miesięcznik „Perspektywy" i dziennik „Rzeczpospolita". Wśród wyróżnionych szkół znalazły się trzy z naszego powiatu - Kopernik, Sienkiewicz i Ekonom.

 
 
Najnowszy Ranking wymagał analizy osiągnięć 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników. Kapituła rankingu brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych – w tym również międzynarodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.   
 
 
Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2018  prezentuje 500 najlepszych liceów w Polsce. W grupie tej, na 7. miejscu w województwie zachodniopomorskim, znalazło się również I Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu (253. miejsce w Polsce).
 
Ogólnopolski Ranking Techników 2018 prezentuje 300 najlepszych techników w Polsce. Wśród nich Technikum Zawodowe nr 2 w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu zajęło 3. miejsce
w województwie zachodniopomorskim (108. miejsce w kraju), natomiast Technikum Hotelarskie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu znalazło się na 4. miejscu w województwie zachodniopomorskim (112. miejsce w kraju).

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn