Święto Plonów to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt obchodzonych w gminie Ustronie Morskie. To okazja do nagrodzenia najlepszych rolników, oraz osób zaangażowanych w budowanie tożsamości i rozwoju gminy. W tym roku uroczystości dożynkowe zaplanowano na sobotę, 2 września. Start od godziny 12:30.Dożynki rozpoczną się  tradycyjną mszą dziękczynną w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim. Następnie uczestnicy święta plonów przejdą w korowodzie dożynkowym na stadion sportowy, który będzie sercem ceremoniału, jak i imprez towarzyszących. W tym roku, organizatorzy zaplanowali wiele wydarzeń artystycznych, jak i kulinarnych. W programie święta plonów odbędzie się m.in.:
- kulinarne show z Robertem Bochenko, oraz Ryszardem Pileckim – szefem kuchni, którzy ugotują na oczach publiczności wyśmienitą zupę rybną
- występy zespołów ludowych – „Dygowianki” „Złote rybki”
- koncert Strażackiej Orkiestry Dętej MORKA z Ustronia Morskiego
- konkursy dla publiczności
- konkursy: kwiatowy dla mieszkańców sołectwa Ustronie Morskie oraz konkurs na „Najsmaczniejszy chleb dożynkowy” – adresowany dla sołectw gminy Ustronie Morskie.
Swoje stoiska promocyjne będą miały gospodynie z Kół Wiejskich z Rusowa i Kukinki, Skansen Chleba, pszczelarze, rolnicy, rzemieślnicy i przedsiębiorcy gminni. Nie zabraknie tez atrakcji dla najmłodszych. Będą dmuchane zjeżdżalnie i przejażdżki konne. Gwiazdą tegorocznych dożynek w Ustroniu Morskim będzie znany i lubiany zespół disco-polo „Czadoman”. Zabawa potrwa do późnych godzin nocnych.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn