W sobotę na własnym terenie siatkarze 2-ligowego UKS OPP Powiat Kołobrzeski podejmować będą drużynę AZS UAM Poznań. Mecz będzie sporym wyzwaniem dla naszych graczy, którzy mają coś do udowodnienia. Chodzi przede wszystkim o wstydliwą porażkę, którą ponieśli w minioną sobotę z LO MS Świnoujście 3:1. Przypomnijmy, że jest to drużyna złożone z licealistów ze szkoły mistrzostwa sportowego. Mimo że jest to młodzież wyselekcjonowana z całego regionu to jednak w tabeli drugiej ligi zajmowali do tego momentu ostatnie miejsce i nasza drużyna była bez wątpienia faworytem tego meczu i liczyła na zdobycie trzech punktów. Boisko jednak pokazało coś dokładnie odwrotnego. Już w pierwszym secie siatkarze UKS OPP mieli niewiele do powiedzenie. W drugim wydawało się, że drużyna się odbudowała bo wygrała seta 25:20, ale niestety dwa następne sety graczy ze Świnoujścia wygrali do 19-stu i do 20-stu, a całe spotkanie 3:1. Nasz sobotni rywal AZS UAM Poznań to zespół teoretycznie silniejszy. W poprzedniej kolejce pokonał u siebie Stoczniowca Gdańsk 3:0, ale nie przyszło to łatwo. W pierwszej rundzie przegraliśmy w Poznaniu również 3:0 i to zdecydowanie. Teraz będzie okazja do rewanżu oraz zmazania plamy na honorze po ubiegłotygodniowej przegranej z licealistami. Mecz UKS OPP Powiat Kołobrzeski – AZS UAM Poznań odbędzie o 15.30 w sali sportowej Szkoło Podstawowej nr 6. (MW)