Koszykarze Kotwicy 50 Kołobrzeg przegrali rewanżowy ćwierćfinał z Górnikiem Wałbrzych 63:72 (22:13, 8:27, 25:11, 8:21). Mecz  był bardzo zacięty, ale też bardzo nierówny. Pierwsze trzy minuty należały do wałbrzyszan, kilka jednak chwil później, to Kotwica zaczęła dominować na parkiecie. Grali oni bardzo ofensywnie i dojrzale. Po nieudanych rzutach zbierali piłki, walcząc na tablicach, grali także, szybko i twardo w obronie, dobrze odczytując zamierzenia przeciwnika. Tak dobrą dyspozycją, wyraźnie zaskoczyli górników. W drugiej kwarcie nastąpiła jednak metamorfoza gospodarzy. Kotwica próbowała jeszcze stawiać opór , jednak na niewiele się to zdało i na przerwę schodziła ona z wyraźną, dziesięciopunktową stratą. Wyrównanie oddechu w przerwie, pozwoliło kołobrzeżanom na powrót do bardzo aktywnej gry, tak w obronie, jak i w ataku. Po trzeciej kwarcie wyszli na kolejne prowadzenie. Jednak ostatnia odsłona meczu znowu należała do gospodarzy którzy, w kilku ostatnich minutach skutecznie blokowali ataki Kotwicy, sami poprawiając skuteczność. Kołobrzeżanie popełnili trochę za dużo strat, co przy niezłej obronie gospodarzy i dwunastu przechwytach, pozwoliło im cieszyć się z sukcesu. Po tym spotkaniu stan rywalizacji w walce o awans do półfinału wynosi 1:1. Decydujący o awansie mecz odbędzie w środę 27 kwietnia w hali Milenium.