Ruszyła 2 liga. W pierwszym meczu sezonu 2016/2017 piłkarze Kotwicy Kołobrzeg zremisowali na wyjeździe z Wartą Poznań 1:1. Drużyna z Poznania okazała się wymagającym przeciwnikiem. Początek meczu był bardzo nerwowy z obu stron. Kotwica miała dodatkową presję ponieważ już w 12 minucie spotkania straciła bramkę. Na szczęście jeszcze przed przerwą w 32 minucie meczu Piotr Giel strzelił gola na 1:1. Ogólnie mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny miały sporo sytuacji bramkowych, ale żadna z nich nie była 100-procentowa. Po meczu trener Piotr Tworek dobrze ocenił naszą drużynę. Podkreślił przede wszystkim, że mimo młodego wieku większości graczy zagrała bardzo dojrzale.  Warto też zwrócić uwagę na zdobywcę bramki dla Kotwicy Piotra Giela. Przypomnijmy, że napastnik przed tygodniem podczas meczu pucharowego z Chojniczanką Chojnice doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Na szczęście szybko wrócił do pełni sił i co ważne wykazał się skutecznością. Za tydzień Kotwica podejmować będzie przed własną publicznością spadkowicza z I ligi GKS Bełchatów.