Koszykarze I-ligowej Kotwicy Kołobrzeg rozpoczęli rundę rewanżową fazy zasadniczej. Kotwica pierwszy mecz rozegrała na wyjeździe z GTK Gliwice. Lepsi okazali się gospodarze wygrywając 77:72. Faworytem spotkania byli gospodarze, zajmujący po I rundzie 4 miejsce w ligowej tabeli. Mecz od początku był wyrównany. W pierwszej kwarcie oba zespoły grały na dużej skuteczności, a wynik oscylował wokół remisu. Ostatecznie po dziesięciu minutach GTK prowadził trzema punktami. Od początku drugiej odsłony graczom obu drużyn obniżyła się skuteczność.. Minimalnie lepsi byli goście, którzy do połowy kwarty zdobyli 7 punktów, przy zerowych stratach. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji i rywale nie tylko odrobili stratę, ale w końcówce (po serii 10:0) wypracowali sobie ośmiopunktową przewagę. Role odwróciły się po zmianie stron - w 23. minucie, po "trójce" Pawła Dzierżaka Kotwica traciła tylko jeden punkt. Gospodarze jednak opanowali sytuację i pięć minut później osiągnęli największą w meczu przewagę 60:47. Kołobrzeżanie nie poddawali się i ponownie zaatakowali. Jeszcze przed ostatnią przerwą odrobili pięć "oczek", a w 34. minucie, po serii "trójek" Kotwica wyszła na jednopunktowe prowadzenie Niestety mimo ambitnej postawy Kotwica nie dowiozła tej przewagi do końca meczu i musiała uznać wyższość GTK Gliwice przegrywając 72:77. Po 16 kolejkach nasza drużyna zajmuje 10 miejsce w tabeli I ligi. Następny mecz Kotwica rozegra w Kołobrzegu. W sobotę 14 stycznia zagramy w hali Milenium z GKS-em Tychy.