Koszykarze I-ligowej Kotwicy Kołobrzeg przegrali na wyjeździe z AZS AGH Kraków 78:85. Przez całą pierwszą połowę meczu kołobrzeżanie prowadzili wyrównaną grę, ale ostatnie słowo należało do krakowian. Obie drużyny były bardzo zmotywowane. Walczyły o każdą piłkę i o każdą pozycję. Wydawało się, że nasi koszykarze robią to nieco spokojniej i rozsądniej. Po początkowej wysokiej przewadze w skuteczności krakowian, kolejne minuty przynosiły wyrównanie tej statystyki. Pierwszą kwartę Kotwica wygrała dwoma punktami, a całą połowa jednym. Niestety trzecia kwarta kolejny raz okazałą się piętą achillesową kołobrzeżan. W tej części gospodarze wznieśli się na wyższy poziom i grając dokładniej, organizując lepszą obronę, atakując z pełną determinacją, zmusili nas w drugiej połowie kwarty, do przesunięcia większości gry pod nasz kosz. Po uzyskaniu 6-punktowej przewagi rywale starali się kontrolować przebieg wydarzeń. Ich przewaga w pewnym momencie wzrosła nawet do dwunastu punktów. W końcówce meczu gracze Kotwicy starali się jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, przerywając grę faulami i zmuszając AZS do wykonywania rzutów wolnych, ale ci będąc skuteczni obronili się. Porażka nie jest dobrym prognostykiem dla Kotwicy, ponieważ to już drugi przegrany rewanż z drużynami, z którymi być może będziemy bezpośrednio rywalizować o miejsce w tabeli po fazie zasadniczej. Po tej kolejce Kotwica zajmuje 12 miejsce. Następne zawody nasza drużyna zagra znowu na wyjeździe. Rywalem będzie Biofarm Basket Poznań.