Zawody, w których uczestniczyli pływacy Miejskiego Klubu Pływackiego Kołobrzeg to „Puchar Prezydenta Koszalina. 60-te Urodziny Pana Rysia".

Jest to miting pływacki z wieloletnią tradycją, który gościł licznych zawodników nie tylko z województwa zachodniopomorskiego ale również całego kraju. Rywalizacja obejmowała pływaków od 11 do 15 roku życia. Niektóre kategorie wiekowe były łączone. Miejski Klub Pływacki z Kołobrzegu reprezentowało 11 utalentowanych zawodników. Maciej Borek (2006) czterokrotnie tryumfował w swoich konkurencjach 50 i 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem zmiennym. Weronika Mrożek (2004) trzy razy stała na najwyższym stopniu podium za pokonanie dystansów 100 m stylem dowolnym, grzbietowym i zmiennym oraz za drugie miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. Równie dobrze zaprezentował się Kacper Kolańczyk (2002). Młody pływak zdobył drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz trzecie na 200 metrów stylem zmiennym.
Na podium stanęła również Małgorzata Mielcarek (2004), która wywalczyła drugą lokatę podczas wyścigu na 100 metró stylem motylkowym. Zawody w Koszalinie otworzyły pływacki sezon podopiecznych trenerek Katarzyny Krupiak i Matyldy Rogińskiej

 Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn