Koszykarska Energa Kotwica Kołobrzeg w pierwszym meczu rundy rewanżowej o mistrzostwo 1 ligi przegrała na wyjeździe z Biofarmem Basket Poznań 81:85 (22:28, 12:16, 18:28, 29:13). Po tej porażce Kotwica spadła na 10 miejsce w ligowej tabeli.
Kołobrzeżanie rozpoczęli spokojnie. Do stanu 9:9 mecz toczył na zasadzie kosz za kosz. Jednak w tym momencie przeciwnik niespodziewanie odjechał nam na 9 oczek. Około 10-punktowa przewaga poznaniaków utrzymywała się do połowy trzeciej kwarty i wtedy nastąpił niespodziewany przestój w drużynie Kotwicy. To spowodowało, że przeciwnicy wyszli na 23-punktowe prowadzenie. Początek czwartej kwarty nie zapowiadał zmian i można było odnieść wrażenie, że zawodnicy z Poznania bez problemu odniosą zwycięstwo w tym pojedynku. Jednak moment rozprężenia w szeregach gospodarzy umiejętnie wykorzystali nasi koszykarze, którzy zaczęli odrabiać straty. Od stanu 80:58 rzucili 18 punktów z rzędu doprowadzając do wyniku 80:76. Niestety, ale na zmianę niekorzystnego wyniku zabrakło już czasu i mecz zakończył się zwycięstwem Biofarmu Basket Poznań 85:81. W naszej drużynie najlepiej zaprezentował się Daniel Grujić, który zdobył 16 punktów. Kolejny mecz rozegramy u siebie. W niedzielę naszym przeciwnikiem będzie drużyna SKK Siedlce.