Piłkarki Akademii Pilkarskiej Kotwicy Kołobrzeg w 4 kolejce rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi pokonały na wyjeździe drużynę Biało-zielonych Gdańsk 3:2.

Mimo że zespół gospodarzy przed meczem zajmował ostatnie miejsce w tabeli z zerowym kontem punktowym to wiedzieliśmy że nie będzie to miało znaczenia w bespośrednim starciu z zespołem z Gdańska. Tak też było od pierwszej minuty. Gdańszczanki starały się kotrolować grę w środkowej strefie boiska. Jedynym zagrożeniem jakie zespół biało-zielonych stwarzał pod naszą bramką to strzały z dystansu. Było to za mało na Klaudię Zaklikę która po raz kolejny rozegrała dobre zawody. Nasz zespół umiejętnie się bronił i wyprowadzał szybkie kontrataki. W pierwszej połowie do bramki gdańszczanek trafiały: w 1 minucie, Marcelina Szpak która pięknym uderzeniem zza pola karnego otworzyła wynik meczu. W 41 minucie spotkania bezpośrednio z rzutu rożnego drugiego gola strzeliła Anna Tabaczyk a wynik spotkania ustaliła po składnej akcji lewą stroną w 67 minucie Kornelia Bińczyk. Po 4 kolejkach AP Kotwica Kołobrzeg zajmuje 3 pozycję w ligowej tabeli ze stratą 3 punktów do lidera.