W pierwszej kolejce rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi koszykarska Energa Kotwica Kołobrzeg przegrała wyjazdy mecz Biofarmem Basket Poznań.
Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, ale nie potrafili wypracować przewagi większej niż jedno posiadanie a punkty dla nich dostarczali jedynie Mateusz Bręk z Marciniem Fliegerem Od stanu 9:6 dla Poznaniaków nastąpił pierwszy zryw Czarodziejów z Wydm, którzy rzucili 11 punktów z rzędu. Końcówka tej kwarty to pokaz nieskuteczności z obu stron. Ostatecznie kwarta zakończyła się siedmiopunktowym prowadzeniem drużyny Energa Kotwica Kołobrzeg. Początek drugiej kwarty to przebudzenie Adama Metelskiego, dzięki któremu zawodnicy Biofarmu zbliżyli się nawet na 1 punkt. Lepsza końcówka kwarty w wykonaniu zawodników Kotwicy pozwoliła na zbudowanie 10-cio punktowej przewagi przed długa przerwą.
3 kwarta zaczęła się obiecująco ponieważ swoją 3 trójkę w meczu rzucił Jakub Zalewski i wyprowadził nas na 13-to punktowe prowadzenie. Przed decydującą kwartą schodziliśmy z 11-punktową przewagą. Ostatnią kwartę od mocnego zagrania rozpoczął Przemysław Wrona i ponownie prowadziliśmy 13-ma punktami. Niestety od tego momentu Poznaniacy przycisnęli mocniej i na każde nasze trafienie odpowiadali minimum dwoma swoimi. Na domiar złego na półtora minuty przed końcem za 5 faul straciliśmy Jakuba Staniosa, a nasz trener za dyskusje z sędziami został ukarany przewinieniem technicznym i momentalnie ze stanu 78:80 zrobiło się 78:82. Niestety czasu na odrobienie straty nam zabrakło i ostatecznie przegraliśmy 82:83.