×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Zawodnicy KTC Kołobrzeg pod okiem trenera prowadzącego Igora Muravev i trenera wspomagającego Jakuba Braun szlifowali formę podczas zgrupowania górskiego w Przesiece między Szklarską Porębą a Karpaczem. Dwa mordercze kolarskie treningi dziennie, wieczorny stretching  oraz morsowanie - regeneracja w pobliskim potoku górskim przyniosły zamierzony efekt.

7 kwietnia 2019 kolarze po raz pierwszy wzięli udział w otwierającym sezon szosowy, bardzo prestiżowym, XXXII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim "Ślężański Mnich" w Sobótce. Podczas tego wyścigu można spotkać największe sławy polskiego kolarstwa oraz najbardziej doświadczonych trenerów. Zaszczytem jest tam wystartować i ukończyć ten bardzo trudny i jeden z najmocnej obstawionych wyścigów. Mówią, że: "kto wygrywa w Sobótce - wygrywa cały sezon" i oby się sprawdziło, ponieważ od 1 miejsca swój sezon startowy rozpoczęła Kornelia Braun, która w tym roku weszła w kategorie młodziczki i mimo że reprezentuje młodszy rocznik pokazała, że nie obijała się zimą.
Wszyscy pozostali zawodnicy KTC KOŁOBRZEG ukończyli wyścig. Bardzo dobrze pojechał Oliwier Wrześniewski - młodzik, który na 121 zawodników zajął 34 miejsce. 80 msc. Kacper Wójcicki, 96 msc. Oskar Cejmerowski; w młodziczkach: 55 msc. Nicola Pszczoła, 59 msc. Hania Boczkowska, 63 msc. Pola Maciążek, która miała awarię sprzętu, ale obiecała : "ja im jeszcze pokażę". Junior młodszy Damian Kołkowski na 160 zawodników uplasował się na 66 msc. Damian trenuje w klubie KTC zaledwie rok, a wcześniej uprawiał tylko i wyłącznie grę na komputerze.

Kiedy mistrzowie trenowali w górach, w Kołobrzegu trenowali najmłodsi adepci kolarstwa, którzy dopierą uczą się podstaw i oswajają z rowerem szosowym.KTC zaprasza wszystkie dzieci które ukończyły 6 lat, lubią jeździć na dwóch kółkach. Pierwsze trzy treningi są zupełnie za darmo, można przyjść, spróbować ...a zawodnicy, którzy zdecydują się zostać na dłużej otrzymują od klubu kas , strój kolarski letni oraz rower szosowy,maluszki jeżdżą na rowerkach MTB .