Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie kraju jednej serii produktu leczniczego Febrisan. Lek stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy. - Wycofywana seria nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pacjentów - zapewnia w komunikacie producent.
 
Powodem wycofania z rynku jest niespełnienie wymagań jakościowych dotyczących zawartości paracetamolu. Wycofywana seria nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pacjentów - wyjaśnia w komunikacie producent leku Takeda Pharma. Każdy pacjent może zwrócić ten lek w trybie reklamacji w aptece na podstawie dowodu zakupu.
Decyzja o wycofaniu serii produktu leczniczego wpłynęła do GIF-u w ten wtorek. Chodzi o następującą serię produktu leczniczego: numer serii: 373648, data ważności: 01.2019. 
Ale to nie pierwszy raz, kiedy Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu serię produktu leczniczego Febrisan. Taka decyzja zapadła w październiku i na początku grudnia zeszłego roku. Podobnie jak teraz powodem była próbka, która nie odpowiadała wymaganiom specyfikacji dotyczącym zawartości paracetamolu.

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn