Dzisiaj miało dojść do podpisania aktu notarialnego w związku ze sprzedażą Ośrodka Gryf. Tak się jednak nie stało. Poniżej zamieszczamy stanowisko starostwa w tej sprawie.

"Zgodnie z protokołem z pierwszego ustnego przetargu nieograniczonego z dnia 30 września 2020 roku  na sprzedaż nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Powiatu Kołobrzeskiego, zabudowanej budynkami tworzącymi funkcjonalnie jedną całość pod nazwą Ośrodek Wypoczynkowy „Gryf”, położonej w Kołobrzegu przy ul. Jerzego Waszyngtona 1 i ul. Marcina Borzymowskiego 9, który odbył się w dniu 30 września 2020 roku w siedzibie  Starostwa  Powiatowego, spółka Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Kołobrzegu zobowiązała się do nabycia nieruchomości stanowiącej przedmiot przetargu za wylicytowaną najwyższą cenę w kwocie  brutto 40.562.361,90.

Nabywca zobowiązał się wpłacić resztę należnej ceny w wysokości 37.881.261,90  złotych  (po uwzględnieniu wadium zaliczonego na jej poczet w wysokości 2.681.100,00 złotych)  na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego najpóźniej w przeddzień podpisania aktu notarialnego.

Przed przystąpieniem do opisanego wyżej przetargu Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w   Kołobrzegu złożyła pisemne oświadczenia:

- o zapoznaniu się z warunkami przetargowymi i  przyjęciu ich bez zastrzeżeń,

- o zapoznaniu się ze stanem prawnym i technicznym przedmiotu przetargu i przyjęciu ich bez zastrzeżeń.

W terminie wyznaczonym na zawarcie umowy przenoszącej własność nieruchomości, do nabycia której zobowiązała się powyższa spółka, w tutejszej kancelarii notarialnej, nie stawił się przedstawiciel nabywcy uprawniony do skutecznego zawarcia umowy. Przyjmując, na podstawie dowodów przedstawionych przez spółkę, że nieobecność przedstawiciela spółki miała charakter usprawiedliwiony, Zarząd Powiatu Kołobrzeskiego, działając w oparciu o przepis art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. -1990 z późn. zm.) wyznaczył nowy termin zawarcia umowy, tj. na dzień dzisiejszy.

W okresie po ustaleniu najwyższej wiążącej ceny w drodze przetargu Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Kołobrzegu w licznych pismach przedstawiała kolejne powody, które zgodnie z jej twierdzeniami, miałyby stanowić przyczyny wyznaczenia innego, bardziej odległego terminu zawarcia umowy przenoszącej własność.

Zarząd Powiatu stoi na stanowisku, że nie istnieją jakiekolwiek okoliczności inne, niż zależne wyłącznie od Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w  Kołobrzegu, a nadto znane tejże spółce przed przystąpieniem do przetargu w dniu 30 września 2020 roku. Dlatego niestawiennictwo w dniu dzisiejszym osoby upoważnionej do reprezentowania Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Kołobrzegu z jednoznacznym zamiarem zawarcia powyższej umowy sprzedaży w dniu dzisiejszym oraz w związku z brakiem  zapłaty ceny w wysokości ustalonej w drodze przetargu i zgodnie ze zobowiązaniem wynikającym z przeprowadzonego postępowania przetargowego, stanowi nieusprawiedliwione nieprzystąpienie do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu, o czym mowa w art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku  o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1990 z późn. zm.).

Z uwagi na powyższe Zarząd Powiatu oświadcza, że odstępuje od zawarcia umowy z Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Kołobrzegu. Zgodnie z dyspozycją art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1990 z późn. zm.) wadium wpłacone przez powyższą spółkę nie podlega zwrotowi".

Komentarze  
+22 # oko 2021-02-26 13:02
Grubo...
Czeka nas kolejny spektakl z procesami sądowymi?
Co na to frend Anny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # sld 2021-02-26 13:10
Panie starosto jeśli nie zmieni Pan zajętego, w powyższym oświadczeniu stanowiska,to ma pan pełne poparcie uczciwej części Kołobrzeżan. Dawno tak należało zrobić z dziadami,którzy mieli zainwestować miliony i nie zrobili nic.Doili Gryfa jak krowę.Licząc na drapane,bo komitet wyborczy Hoka , którego wspierał Dębski,miał być gwarancją jakichś wymyślonych przywilejów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # Powiatowy 2021-02-26 14:56
A kiedy ich ścigniecie za te 10 mln zł , które mieli zainwestować w Gryfa ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # powiatowy księgowy 2021-02-27 14:47
Cytuję Powiatowy:
A kiedy ich ścigniecie za te 10 mln zł , które mieli zainwestować w Gryfa ?

Panie i Panowie z Zarządu Powiatu Kołobrzeskiego , te 10 mln zł od dzierżawców Gryfa , to są należne pieniądze dla całej społeczności naszego powiatu , wy nie możecie im tego , ot tak sobie darować !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # bod 2021-02-26 15:29
panie starostob dobrze pan wiedzial ze nie dojdzie do podpisania teraz odnowa biologiczna ma gryfa na conajmniej na trzy lata oj sluzby beda mialy co robic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # Zosia 2021-02-27 08:26
I tym sposobem Starosta oddał na kolejne lata Gryfa i tereny przyległe pod namiotami bezumownie dotychczasowemu dzierżawcy. Sprawa dla CBA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Gertruda 2021-02-27 21:46
Tu jest taki zwyczaj od lat !
Tu jest przyjęte że jak się da to się da !
Jak się smaruje to się jedzie itd.
Po to jest koryto !
Tak ferajna ściąga myto .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook