W ubiegłym roku radni Rady Powiatu zabezpieczyli kwotę w wysokości 150 tys. złotych na wykonanie dokumentacji technicznej dotyczącej rozbudowy starostwa przy ulicy Gryfitów. W tej chwili starostwo czeka na wydanie decyzji na pozwolenie na budowę.

Temat rozbudowy starostwa poruszono podczas ubiegłorocznej sesji Rady Powiatu. Brak miejsca oraz kwestie bezpieczeństwa to główne powody, dla których budynek przy Placu Ratuszowym musi zostać przeniesiony. Warunki jakie panują w tym budynku są mało komfortowe zwłaszcza dla petentów odwiedzających Wydział Komunikacji. 

W związku z tym, że budynku przy Placu Ratuszowym nie da się przebudować, nie ma też możliwości wybudowania windy, starostwo zaplanowało rozbudowę budynku znajdującego się przy ulicy Gryfitów. Teraz znajdują się tam trzy wydziały. Miałoby tu zostać dobudowane dodatkowe skrzydło.

Po otrzymaniu pozwolenia rozbudowa starostwa przy Gryfitów mogłaby się rozpocząć już w przyszłym roku. A co z budynkiem przy Placu Ratuszowym? Ten mógłby zostać sprzedany, z czego środki możnaby przekazać na poczet przebudowy budynku przy Gryfitów.

 

Komentarze  
+5 # mireszkankamiasta 2021-03-11 19:32
zamiast rozbudowy są pilniejsze sprawy , drogi , drogi do naprawy ul. Zdrojowa czeka już 2 kadencje starosty , wy biura i nowych PO-pleczników zatrudnic taka to PO-lityka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # dla dzieci dobra 2021-03-11 23:56
Mało nas
Mało nas

Do pieczenia chleba
Tylko Nam tylko Nam

Ciebie Tu potrzeba...... :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook