Rząd proponuje utworzenie masowych punktów szczepień. Miałyby się tym zająć samorządy. Anna Mieczkowska zapowiada, że taki punk powstanie w Kołobrzegu. Rozważne są lokalizacje w halach sportowych.

Masowe punkty szczepień to nowy rządowy program, który może być realizowany na terenie gmin.  Anna Mieczkowska po rozmowie z wojewodą zachodniopomorskim jest przekonana, że to dobre rozwiązanie.

Nie ma jeszcze rozporządzenia w tej sprawie, nie ma zatem wszystkich wytycznych. Ale wstępnie wiadomo, że w takim punkcie w Kołobrzegu można by szczepić 200 osób dziennie. Że konieczne jest powołanie koordynatora i patronackiego punktu szczepień.

Miasto rozważa dwie lokalizacje. Pierwsza to hala Łuczniczka w kompleksie MOSiR, druga hala Rycerska przy ul. Wąskiej. Na pewno nie wchodzi w grę hala Milenium, z której korzystają zawodowi sportowcy.

Anna Mieczkowska prosi by włodarze sąsiednich gmin utworzyli takie punkty u siebie. Wówczas z kołobrzeskiego punktu mogliby korzystać tylko mieszkańcy miasta. Mieszkańcy sąsiednich gmin mieliby takie punkty u siebie.

Według szacunków miasta utworzenie masowego punktu szczepień mogłoby spowodować, że do lipca wszyscy chętni kołobrzeżanie zostaliby zaszczepieni.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze  
+3 # Zen 2021-03-31 11:49
Wreszcie, nareszcie coś dla ludzi bez polityki już myślałem, że nie doczekam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook