W świąteczny weekend policjanci pełniący służbę na terenie powiatu kołobrzeskiego udaremnili jazdę 4 nietrzeźwym kierowcom. Zatrzymani mieli od ponad 0,8 do ponad 3 promili alkoholu w organizmie. Ponadto zatrzymano prawo jazdy 8 kierującym, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

W Kołobrzegu w czasie świątecznego weekendu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali trzech kierujących którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice pomimo wcześniej spożywanego alkoholu. Niechlubnego rekordzistę zatrzymano w Ustroniu Morskim, 48 latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Ponadto dzięki wzmożonym patrolom w tym okresie wyeliminowano z drogi 8 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Największego przekroczenia dopuścił się kierujący pojazdem Volkswagen Golf który w miejscowości Wartkowo jechał z prędkością 128 km/h.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący przekraczający dozwolone prędkości o ponad 50 km/h muszą liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy oraz mandatem wysokości do 500 złotych i 10 pkt lub skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Apeluje również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook