Okręgowa Izba Aptekarska zaproponowała zmiany w godzinach pracy aptek i punktów aptecznych na terenie powiatu kołobrzeskiego. Chodziło o zlikwidowanie nocnych dyżurów poza sezonem. Radni powiatowi niemal jednogłośnie sprzeciwili się tej propozycji.

W powiecie kołobrzeskim działają 32 apteki i punkty apteczne. W samym Kołobrzegu 22. Okręgowa Izba Aptekarska zaproponowała zmianę w godzinach ich pracy. Według tej propozycji apteki i punkty apteczne pełniłyby dyżury nocne tylko w sezonie letnim czyli od początku maja do końca września. 

Radni powiatowi nie zgodzili się na taką zmianę. Choć podczas sesji padały pytania o liczbę obsługiwanych w nocy osób, to większość bo 18 z 19 radnych nie miała wątpliwości, że takie dyżury muszą być zachowane.

Decyzja radnych oznacza, że apteki i punkty apteczne w powiecie kołobrzeskim będą tak jak do tej pory dyżurować w nocy przez cały rok. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook