Są plany budowy nowej Komendy Policji. Jak już informowaliśmy przejęciem budynku zajmowanego przez Policję zainteresowana jest prezydent Anna Mieczkowska. Natomiast starosta Tomasz Tamborski przy ul. Kniewskiego widziałby starostwo powiatowe. 

Prezydent Anna Mieczkowska w ubiegłym tygodniu poinformowała o rozmowach w sprawie budowy nowej Komendy Policji i o tym, że miasto jest zainteresowane przejęciem w przyszłości zabytkowego budynku i przekształceniem go w Urząd Miasta. 

Podobne plany ma starosta kołobrzeski. Tomasz Tamborski w Komendzie Powiatowej Policji widziałby Starostwo Powiatowe. 

T. Tamborski mówi, że budynek na Placu Ratuszowym nie spełnia warunków dotyczących bezpieczeństwa czy standardów obsługi mieszkańców. Zamiast przeznaczać pieniądze na rozbudowę siedziby przy Gryfitów (a takie są plany), starostwo mogłoby zaoszczędzić i budynek zajmowany przez Policję dostosować do potrzeb powiatu. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na remonty dróg. 

„My jesteśmy reprezentantem Skarbu Państwa. Komenda Policji także. I zawsze w pierwszej kolejności do nas trafiały wszystko takie obiekty. Tym beneficjentem powinien być Powiat Kołobrzeski” powiedział T. Tamborski. 

Więcej w tej sprawie w audycji Rozmowy z widokiem na powiat. Program będzie dostępny o 17.30. 

Komentarze  
+13 # Sąsiad 2021-04-07 15:50
A co z budynkiem po przychodni na Waryńskiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # remonty 2021-04-07 16:04
W budynku policji były już wykonywane remonty. Dlaczego w takim razie policja nie może zostać w tym budynku nawet po wykonaniu ewentualnie kolejnego remontu a można "budynek zajmowany przez Policję dostosować do potrzeb powiatu"/czyli przenieść starostwo? Proszę nam to wytłumaczyć w kolejnym artykule. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Wojtil 2021-04-07 17:03
A co tu tłumaczyć? Przecież z artykulu wynika ze starosta w obecjen kpp chcialbu zrobić siedzibę Straostwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # hm 2021-04-08 07:55
To że starosta chce zrobić tu siedzibę starostwa po remoncie jest zrozumiałe. Ja tylko nie rozumiem dlaczego nie można zrobić kolejnego remontu żeby w centrum została policja? Dla Urzędu Miasta lub Starostwa budynek będzie "ok" ale dla Policji już nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Bobas 2021-04-08 09:13
Durne tłumaczenia że urzędy starostwa i miasta nie są rzystosowane do obsługi petentów,nie ma parkingów itd.czyli ktoś powinien za to odpowiedzieć.Jak coś działa i nie jest przystosowane???????Miejsca parkingowe nawet jak zrobią dla petatów to płatne i jak się nie obrócisz d..p z tyłu .Najzwyczajniej w świecie urzedasy chcą wygody,ciepelka,czegoś nowego i tyle!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # apartament 2021-04-10 09:12
A może zrobić tu kolejne apartamenty po 1 mln złotych? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook