W piątek 30 kwietnia 2021 roku w szkołach ponadpodstawowych zakończyli rok szkolny 2020/2021 tegoroczni maturzyści. Z uwagi na obecny stan epidemii w kraju w tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym roku nie odbyły się uroczyste apele z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klas maturalnych.

Podczas zdalnej konferencji z dziennikarzami starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski przedstawił dane dotyczące liczby uczniów klas maturalnych, którzy zakończyli rok szkolny 2020/2021 oraz liczbę absolwentów przystępujących do tegorocznych egzaminów maturalnych w szkołach naszego powiatu w roku 2021. W powiecie kołobrzeskim rok szkolny 2020/2021 w sumie ukończyło 663 uczniów klas maturalnych, z tego 638 tegorocznych absolwentów przystępuje do matury. 

- W stosunku do roku ubiegłego, nastąpił wyraźny wzrost chętnych absolwentów z lat poprzednich, do przystąpienia do egzaminu maturalnego w roku bieżącym. W sumie jest ich 236. Widać tę tendencję prawie we wszystkich szkołach, oprócz I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Kołobrzegu. Wszystkie szkoły przygotowane są do przeprowadzenia egzaminów maturalnych zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i przestrzeganiem reżimu sanitarnego - mówił starosta Tomasz Tamborski.

Egzaminy maturalne zaczynają się we wtorek 4 maja i potrwają do 20 maja 2021 roku. Maturzystom życzymy najlepszych wyników, które spełnią wszystkie oczekiwania oraz wytrwałości, siły i uporu w realizacji planów oraz marzeń.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

(zdjęcie z wręczenia świadectw jednej z klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza).

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook