Dzisiaj weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Są istotne zmiany, i to nie tylko dla kierowców, ale także dla pieszych.  

Nowe przepisy zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drogach. Zgodnie z nimi, pieszy wchodzący lub znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Nowe regulacje nie zwalniają pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności. Co więcej na tzw. zebrach pieszych obowiązuje zakaz używania telefonów lub innych urządzeń elektronicznych.

Wchodzące dzisiaj w życie przepisy ujednolicają również dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. W nocy, w terenie zabudowanym nie będzie można jeździć szybciej niż w ciągu dnia. Jeździmy 50 km/h.

Ostatnia zmiana dotyczy jazdy autostradą lub drogą ekspresową. Jazda na tzw. zderzak jest zabroniona. Na przykład na drodze S6, przy prędkości 120 km/h, odstęp nie może być mniejszy niż 60 m. Ta zasada nie obowiązuje przy wyprzedzaniu.

Komentarze  
+5 # na drodze 2021-06-01 17:11
Nowe przepisy nic nie zmienią. Jeżeli niektórzy kierowcy/piesi nie przestrzegali tych obowiązujących wcześniej, to zmiana przepisów nic tu nie pomoże. Tu raczej potrzebna jest zmiana mentalności i sposobu postrzegania bezpieczeństwa na drodze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # info 2021-06-01 21:26
jak swiete krowy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # janek 2021-06-02 13:48
Kolejny martwy przepis, znając miejscowych stróżów prawa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # przepis 2021-06-04 08:14
Przepis bardzo dobry. Tylko trzeba się do niego dostosować zarówno piesi jak i kierowcy. Na świecie dużo mniej jest wypadków śmiertelnych na drogach niż u nas a to dlatego ,że te przepisy są respektowane. Więc SZANOWNI PAŃSTWO - nie krytykujcie , tylko RESPEKTUJCIE :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook