Wolne miejsca pozostały jeszcze w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w zawodach: technik handlowiec (w tym handel internetowy) i technik rachunkowości oraz w Zespole Szkół nr 2 im. B III Krzywoustego w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Wczoraj opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia.

- We wtorek przeprowadziliśmy symulację przydziału kandydatów do poszczególnych oddziałów w naszych 6 szkołach ponadpodstawowych. Nabór prowadzony jest elektronicznie przy pomocy aplikacji firmy Vulcan. Według założeń opracowanych na podstawie badania preferencji ósmoklasistów, które wykonaliśmy, dla potencjalnych kandydatów przygotowaliśmy 840 miejsc w 28 oddziałach 30-osobowych. W wyniku symulacji zakwalifikowaliśmy 847 kandydatów, a niektóre oddziały powiększyliśmy o 1 czy 2 osoby o równorzędnej punktacji. Utworzyliśmy wszystkie zaplanowane 28 oddziałów: 7 oddziałów - w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, po 5 oddziałów - w I LO Dwujęzycznym im. M. Kopernika, w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza, po 4 oddziały - w Zespole Szkół nr 2 im. B III Krzywoustego oraz w Zespole Szkół im. M. Rataja w Gościnie i 3 oddziały - w Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy. Według symulacji, na dziś, w naszych szkołach pozostało razem 20 wolnych miejsc - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Od 23 lipca br. do 30 lipca br. kandydaci będą mieli czas na ostateczną decyzję o wyborze szkoły, poprzez złożenie w wybranej szkole oryginałów wymaganych dokumentów (świadectwo szkolne, wynik egzaminu, zaświadczenie lekarskie w szkole zawodowej itp.). 2 sierpnia br. opublikowane zostaną ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych.

- Wstępne wyniki naboru są bardzo dobre, biorąc pod uwagę fakt, że w wyniku naboru na rok szkolny 2020/2021 również utworzyliśmy 28 oddziałów z planowanych 29 oddziałów. Warto podkreślić, że planowanie naboru odbywa się w oparciu o dane demograficzne, a te wskazują że rocznik 2006, który obecnie zasili nasze szkoły ponadpodstawowe, jest w stosunku do roku ubiegłego mniej liczny - w 2005 r. mieliśmy 825 dzieci urodzonych w roczniku, a w 2006 już tylko 754 dzieci. Tendencja na najbliższe 4 lata jest rosnąca, co także jest brane pod uwagę, zwłaszcza przy planowaniu i rozwijaniu nowo otwieranych kierunków, które powinny być utrzymywane zgodnie z potrzebami rynku – jak technik lotniskowych służb operacyjnych w Gościnie czy technik handlowiec w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich- dodaje Tomasz Tamborski.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn