Przedsiębiorstwo Usługowe „Holtur” sp. z o. o. w Kołobrzegu zwróciło się do Rady Powiatu  o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Radną  Barbarą Aściukiewicz. Wczoraj, podczas sesji Rady Powiatu wniosek został przegłosowany.

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu, radni obradowali na temat wniosku, z którym zgłosiła się spółka „Holtur”, dotyczącego rozwiązania umowy o pracę z Radną Barbara Aściukiewicz. Zatrudniona pełniła funkcję dyrektora pionu operacyjnego i sprzedaży na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Przewodnicząca Rady Nadzorczej tłumaczy wniosek zmianami organizacyjnymi po stronie pracodawcy i likwidacją stanowiska, zajmowanego przez radną.

Sama zainteresowana uważa, że prawdziwą przyczyną usunięcia jej ze stanowiska, jest wytykanie przez nią nieprawidłowości w spółce, a jej działalność miała związek z pełnieniem mandatu radnego. 

Wioletta Dymecka, zasiadająca w Komisji Skarg Wniosków i Petycji zwróciła uwagę, że w tym przypadku, radna powinna złożyć wniosek do Sądu Pracy.

Krzysztof Zadka uważa natomiast, że skoro osoba składająca wniosek do Rady Powiatu nie jest już prezesem zarządu, komisja zajmująca się tą sprawą powinna to ponownie zbadać. 

Zdaniem Henryka Bieńkowskiego, decyzja radnych ma charakter polityczny.

Wniosek podlegał głosowaniu, podczas którego 12 osób było za wyrażeniem zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radną, 5 radnych PiS było przeciw. 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Komentarze  
-9 # śmierdząca sprawa 2021-08-25 18:44
Jeżeli ktoś wysłucha całej wypowiedzi radnej na stronie powiatu, to dowie się mniej więcej o co chodzi . W skrócie: interweniowała w ważnych sprawach i podjęto próbę przycięcia języka. Rada bez badania pozbyła się problemu, bo przecież dowalić PiS ,to gratka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # ObiektywnymOkiem 2021-08-25 20:57
Radna zajmowała stanowisko, które zostało stworzone tylko i wyłącznie na potrzeby polityczne...czemu Pani Radna milczy o swoim koledze z PiS który wspólnie z Nią pracował??? Pan Bieńkowski ma czelność jeszcze zabierać głos? Hipokryzja i jedna wielka obłuda...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Parszywa Dwunastka 2021-08-25 19:49
Nie można szukać zemsty i nazywać ją sprawiedliwością .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # do obiektywnego 2021-08-26 08:03
bzdury opowiadasz, stanowisko istniało od zawsze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook