Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało zaledwie kilka dni. W szkołach średnich naukę rozpocznie około 3500 tysiąca uczniów. I każdy z nich będzie miał możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid 19. Zgodnie z nowymi zaleceniami Ministra Zdrowia we wrześniu w szkołach ma być przeprowadzona akcja szczepień.

Przed uczniami ostatni weekend wakacji. Już wkrótce w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Informacje płynące z Ministerstwa Edukacji a także z Głównego Inspektoratu Sanitarnego wskazują na to, że uczniowie będą mogli uczęszczać do szkół w trybie stacjonarnym. W samym Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich naukę rozpocznie blisko tysiąc uczniów.

W szkołach nadal będą obowiązywać maseczki, dezynfekcja i zachowanie odpowiedniego dystansu.

We wrześniu w szkołach średnich powiat będzie przeprowadzał akcję szczepień. Szczepienia przeciwko Covid 19 będą miały charakter dobrowolny. Jednak im większa liczba osób zaszczepionych, tym odsetek osób które mogą zachorować będzie mniejszy, podkreśla starosta. Na terenie powiatu zaszczepionych jest blisko 60 procent osób.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook