Jest koncepcja budowy ścieżki rowerowej w pasie drogi wojewódzkiej 163 na terenie Gminy Kołobrzeg i Dygowo, na odcinku od miasta Kołobrzeg do Parku Rozrywki "Pomerania" w Pyszce.

W czwartek 2 września w Starostwie Powiatowym w Kołobrzegu odbyło się spotkanie, na którym wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś, Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek oraz Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk omawiali koncepcję budowy ścieżki rowerowej w pasie drogi wojewódzkiej 163 na terenie Gminy Kołobrzeg i Dygowo, na odcinku od miasta Kołobrzeg do Parku Rozrywki "Pomerania" w Pyszce. Wnieśli swoje uwagi techniczne oraz sugestie do projektu. Koncepcja powstanie do końca roku, a następnie rozpocznie się opracowywanie dokumentacji projektowej. Termin realizacji inwestycji planowany jest na rok 2023.

Komentarze  
+1 # kkk 2021-09-04 21:16
Fajnie że budowane są nowe ścieżki rowerowe, ale jeżeli coś się buduje, to lepiej robić to porządnie.
Niby wzdłuż obwodnicy jest ścieżka rowerowa, ale żeby nią jechać, to trzeba kilkukrotnie przechodzić z jednej strony drogi na dugą. O ścieżce rowerowej na moście na obwodnicy również nikt nie pomyślał. Poza tym w mentalności chyba większości ludzi coś takiego jak ścieżka rowerowa nie istnieje. Jeżeli jest z kostki to znaczy że to chodnik i można chodzić pieszo, jeżeli asfalt - to droga i można jechać autem.
O wszechobecnych hulajnogach i innych pojazdach roweropodobnych nie wspominając.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook