Dzisiaj odbyło się przekazanie sprzętu ratowniczego dla kołobrzeskiej Straży Pożarnej. To podest ratowniczy i podpory do stabilizacji. Koszt zakupionego przez powiat sprzętu to 30 tysięcy złotych.

700 razy, tylko tyle w ostatnim roku jednostki ochrony przeciwpożarowej wyjeżdżały do miejscowych zagrożeń na terenie naszego powiatu. Z tego do ponad stu zdarzeń na drogach. Dlatego tak ważne jest posiadanie przez Straż specjalistycznego sprzętu. I taki zasilił dzisiaj kołobrzeską jednostkę.

Podest ratowniczy i podpory do stabilizacji o sile nośnej dwóch ton mają ułatwić strażakom prowadzącym akcję przy wypadku z udziałem m.in autobusów czy ciężarówek. Wartość nowego sprzętu to 30 tysięcy złotych. Starosta zapowiedział także, że jeszcze w tym roku zostaną zabezpieczone środki na zakup dodatkowego paliwa.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook