Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca Fiata, który spowodował kolizję na drodze krajowej numer 11. O promil mniej "wydmuchała" kierująca zatrzymana w gminie Dygowo. Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawo jazdy, a za swoje zachowanie grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

52-letni kierujący pojazdem marki Fiat jadąc drogą krajową numer 11 na wysokości Podczela nie zapanował nad pojazdem i jadąc środkiem drogi doprowadził do zderzenia z innym, prawidłowo poruszającym się autem. Na szczęście, żadnemu z uczestników nie stało się nic poważnego, chociaż uszkodzenia pojazdów mogły wskazywać na jego tragiczne zakończenie. Do kolizji prawdopodobnie by nie doszło, gdyby jej sprawca nie spożywał alkoholu przed wejściem za kierownice.

Kolejną nietrzeźwą kierującą zatrzymali funkcjonariusze z Dygowa. 27-letnia kobieta prowadziła pojazd mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialnym kierującym zatrzymano prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obligatoryjna kara pieniężna.

Pomimo licznych działań prewencyjnych i nasilonych kontroli drogowych, wciąż nie brakuje pijanych kierowców. Przypominamy, że ważna jest społeczna reakcja, policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych kierowców, a przede wszystkim o zachowanie trzeźwości podczas prowadzenia pojazdu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook