1 listopada weszła w życie ustawa z 17 września 2021 roku o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zgodnie z ustawą znacząco wzrosną wynagrodzenia samorządowych włodarzy i diety radnych. 

Prezydenci miast, starostowie, burmistrzowie oraz wójtowie będą mogli liczyć na wynagrodzenie w wysokości do ponad 20 tysięcy złotych. Są już projekty uchwał podwyższające wynagrodzenia radnych powiatu oraz starosty kołobrzeskiego, które będą przegłosowywane podczas jutrzejszej sesji Rady Powiatu. 

Tomasz Tamborski przypomina, że kilka lat temu rząd najpierw zabrał samorządowcom pieniądze. Były to dwudziestoprocentowe cięcia. I te 20 procent, jak mówi starosta, przez wiele lat złożyło się na całkiem sporą kwotę.

Dyskusja o podwyżkach dla prezydent i radnych miejskich odbędzie się  na najbliższej sesji Rady Miasta czyli 1 grudnia. 

 

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+10 # PRAWDA 2021-11-24 17:32
Tamborski jaki Ty jesteś biedny,bo 3 lata temu Ci zabrali 20% z pensji a teraz chyba dostaniesz maksymalną stawkę bo masz popleczników z PO czyli 20 tys.zł a ja pytam za co?W rządzie tyle nie zarabiają.Głupio się tłumaczysz ,że to nie Ty chcesz tylko inni ci dają.Daj biednym nadwyżkę człowieku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # kael 2021-11-24 18:20
Taki ruch uważam za bardzo sprawiedliwy. Podwyżki pensji dla urzędników i podwyżki za śmieci, prąd itd dla reszty plebsu. Nikt nie będzie narzekać na brak podwyżek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Szaniec 2021-11-25 07:21
Co się dzieje na Kamiennym Szańcu. Trwa tam dość spora inwestycja, robione są podmurówki, podesty... Czy na te prace jest zgoda Urzędu? Nikt natomiast już nie pamięta, że w TYM MIEJSCU trwały największe walki o wolny Kołobrzeg i ginęli ludzie. Nie widać żadnej tablicy upamiętniającym ten fakt . Natomiast chce się stawiać pomniki, głazy pamięci Katynia w centrum miasta zamiast na cmentarzu a nie ujmując ofiarom - oni nie zginęli w centrum Kołobrzegu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # INFO 2021-11-26 09:26
A handelek na ul.Reymonta trwa...Brak narzędzi...Ale na podwyżki pensji narzędzie są.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook