Zakończyły się prace związane z budową przystani kajakowej w miejscowości Miechęcino w gminie Dygowo. W ramach wykonanych prac zagospodarowano teren przy rzece Parsęcie. Wykonano drewniane zejście do koryta rzeki ze slipem umożliwiającym łatwy transport kajaków.

Dla kajakarzy przygotowano miejsce postojowe wyposażone w trzy wiaty z siedziskami i stołami, dodatkowo również siedziska i stoły na zewnątrz z miejscem do grillowania. Na terenie przystani kajakarze mają do dyspozycji trzy przestronne garaże do przechowywania kajaków.

Nie zapomniano również o najmłodszych dla których przygotowany został ogrodzony plac zabaw ze zjeżdżalniami i huśtawkami i mini ścianką wspinaczkową, którego całą powierzchnię pokrywa piasek. Teren przystani jest monitorowany.

Przystań jest jednym z elementów infrastruktury turystycznej na szlaku kajakowym na rzece Parsęcie. Jest częścią projektu „Rozwój infrastruktury kajakowej na terenie Dorzecza Parsęty”. Dofinansowanie projektu w wysokości 4 734 247,48 zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych.

Komentarze  
+7 # Ryszarda 2021-12-12 00:49
Ten zjazd dla to jest czynny od wakacji już i jest za wysoko bo jak poziom wody jest niski to wpada się dziobem i połowa kajaku jest wypełniona wodą czyli niebezpiecznie jest o czym mój telefon świętej pamięci się przekonał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # przystań 2021-12-12 11:55
Już jedna taka piękna przystań kajakowa za pieniądze unijne była przy moście Bardy Włościbórz. Jeździliśmy tam całą rodziną na grilla. Teraz po tym miejscu nie ma śladu niestety. Był mostek ławki duże, małe, miejsce na ognisko. Nie wiem kto za to odpowiada. :-x Ale mam nadzieję że nowa przystań w Miechęcinie będzie miała lepszego gospodarza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook