Dwie miejscowości w gminie Ustronie Morskie połączy trasa rowerowa. Ta alternatywna forma transportu pojawi się na odcinku Kukinka-Ustronie Morskie. Z nowej infrastruktury będą mogły skorzystać osoby dojeżdżające np. do zakładów pracy.

Inwestycji pomoże unijne wsparcie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Dofinansowanie gwarantuje umowa, którą podpisała wójt Bernadeta Borkowska i członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Nowa ścieżka rowerowa, przebiegająca przez Ustronie Morskie i Kukinkę, będzie mieć długość 3,5 km. Przy niej powstaną dwa obiekty typu „Bike&Ride”. Droga stanowić ma alternatywę dla transportu kołowego dla osób dojeżdżających do lokalnych zakładów pracy czy do dworca PKP w Ustroniu Morskim. Nowa infrastruktura to także ograniczenia w emisji zanieczyszczeń.

Przybywa tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim. Mimo pandemii koronawirusa inwestycje nie zwalniają tempa. Powstają nowe odcinki o europejskim standardzie, które uzupełniają regionalną sieć. Co więcej, w planach jest budowa kolejnych ścieżek. To dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, dla miłośników dwóch kółek, dla turystów, bo przecież infrastruktura rowerowa ma być wizytówką województwa – podkreśliła członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Gmina Ustronie Morskie oszacowała koszt budowy ścieżki na 2,8 mln zł. Ponad 1,5 mln zł przekaże Urząd Marszałkowski ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Samorząd gminny przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji. Efekt prac powinniśmy poznać najpóźniej do grudnia 2022 roku.

Komentarze  
+3 # mieszkankaAnka 2021-12-25 23:34
Pani Bańkowska lans jak wstązka , tylko nie ma czasu odpowiedzieć o sprawie Dąbkowskiego do MeECu jak senatorek oddajmoje pieniądze całe kołobrzeskie PO od 15 lat szok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Ustronianka 2021-12-27 10:02
Gmina Ustronie Morskie posiadała świetny przewodnik napisany przez R. Śmigielskiego. Szkoda, że nie było jego wznowienia, próbowałam go dostać dla znajomych, którzy od lat przyjeżdżają z Tarnowa do Ustronia Morskiego, lecz nic nie zdziałałam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook