Poseł Czesław Hoc nie zgadza się na likwidację kołobrzeskiego Domu Pomocy Społecznej. Prezydent Anna Mieczkowska także nie popiera tej propozycji Starostwa Powiatowego. 

Na początku lutego Starosta Powiatowy poinformował, że kołobrzeska filia DPS we Włościborzu zostanie zlikwidowana. Filia generuje straty i tylko cud może ją uratować - mówił Tomasz Tamborski  i tydzień później wicestarosta Jacek Kuś.

Dzisiaj stanowcze „NIE” dla tego pomysłu mówi poseł PiS Czesław Hoc. Hoc wystosował pismo do wojewody zachodniopomorskiego, do którego należy ostateczna decyzja w sprawie likwidacji tego typu instytucji, by ten sprzeciwił się planom starostwa. - Oszczędności należy zacząć od siebie i bizantyjskiej, rozbudowanej 5- osobowej obsady zarządu powiatu – powiedział poseł PiS. 

Co więcej, także prezydent Anna Mieczkowska jest przeciwna przeniesieniu DPS u do Włościborza. Prezydent żałuje, że starosta nie poinformował miasta o tym kroku. Być może wspólnie z pracownikami merytorycznymi można było znaleźć inne wyjście z trudnej sytuacji – uważa prezydent.

Pismo posła Czesława Hoca:

FGilia Kołobzreg DPS 1 page 001

FGilia Kołobzreg DPS 1 page 002

Komentarze  
+5 # Mirosława 2022-02-15 12:31
brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # podatnik 2022-02-16 06:27
trzeba się wstydzić za lewicę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Prawnik amator 2022-02-16 13:07
Jeżeli Pani Prezydent jest za tym by Dom Pomocy pozostał sprawa prosta Dom ten powstał w wyniku darowizny działki i domu mieszalnego na cel DOM POMOCY SPOŁECZNEJ. Jeżeli Pan Starosta chce zmienić przeznaczenie to jest podstawa prawna unieważnienie darowizny, ponieważ darczyńcy nie żyją i nie ma spadkobierców zgodnie z prawem Miasto Kołobrzeg staje się właścicielem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook