Dzisiaj w Zespole Szkół przy ulicy Piastowskiej odbyło się otwarcie pracowni mechanicznej wyposażonej w nowoczesny sprzęt o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Sprzęt został ufundowany w ramach projektu „Zawodowiec w Nowoczesnej Gospodarce”.

Pracownia mechaniczna w Zespole Szkół przy ulicy Piastowskiej zyskała całkiem nowe oblicze. Wszystko za sprawą specjalistycznego sprzętu do kształcenia zawodowego o wartości 267 tysięcy złotych. 

Na wyposażeniu pracowni znajduje się zintegrowany system typu Motronic, służący do symulowania różnych zdarzeń podczas pracy silnika czy innych podzespołów.

W pracowni znajduje się także sprzęt służący do symulowania różnych uszkodzeń w pojeździe oraz badania parametrów. Dzięki temu uczniowie będą mogli precyzyjnie zlokalizować uszkodzenie. Na wyposażeniu pracowni znalazły się także nowe komputery z zintegrowanym systemem.

Podczas otwarcia pracowni mechanicznej nie mogło zabraknąć uczniów, którzy kształcą się w zawodzie mechanika samochodowego. Dzisiaj mogli sprawdzić jak działa nowy sprzęt i zapoznać się z nowym systemem.

Na wyposażeniu nowej pracowni znalazł się także motocykl żużlowy. To wyjątkowy pojazd, bo jeździł nim znany australijski żużlowiec Rohan Tungate. 

Komentarze  
-1 # ojciec ucznia 2022-04-06 07:23
Nie ma ta szkoła dobrej opinii i powodu do dumy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook