Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu jak co roku, brali udział w dniu otwartym, na terenie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Podczas spotkania z uczniami policjanci przybliżali charakterystykę pracy w tym zawodzie oraz zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji.

Na miejscu wydarzenia zainteresowani mogli zobaczyć pojazdy służbowe jakimi poruszają się funkcjonariusze m. in. radiowozy oznakowane i specjalistyczne wydziału ruchu drogowego. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z technikami pobierania odcisków palców i zbierania śladów na miejscu zdarzenia, co umożliwił im specjalista z zakresu technik kryminalistyki. Szczególne zainteresowanie wzbudzało wyposażenie indywidualne funkcjonariuszy Policji w tym: pałki wielofunkcyjne typu tonfa, kamizelki kuloodporne, czy tarcze i kaski ochronne używane przez oddziały prewencji. Młodzież poznała specyfikę służby w formacji i idące za nią możliwości rozwoju.

Komentarze  
-3 # podatnik 2022-04-29 16:18
dobra robota wizerunkowa i rekrutacyjna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook